Nowy sezon, must have, musisz, powinnaś, kup…

Koniec wakacji oznacza nowy sezon a nowy sezon oznacza, że „modowo-trendowy” armagedon nadciąga jak tsunami. Zakupy z Klientkami to element mojej pracy, który z roku na rok napawa mnie coraz większym strachem. W sklepach półki uginają się od tandety, sklepy są nią wypełnione pod sufity, alternatyw coraz mniej a powrót z zakupów bez zakupów niektórych napawa żalem. Zupełnie niepotrzebnie.

Dlatego …
– wyłącz proszę przekonanie, że musisz „już, teraz, natychmiast”. Nie spiesz się, daj sobie czas na decyzję. Jak mawiała moja Babcia „pół światu tego kwiatu”, „jak nie ten płaszczyk to inny”, „nie wykupią Ci”. I zawsze miała rację.

– przestań kierować się wyłącznie ceną i zacznij patrzeć na swoją szafę jak na Fundusz Inwestycyjny a nie jak na ZUS.

– planuj: fasony, kolory, styl. A potem kupuj wyłącznie to, co sobie zaplanowałaś. Bądź KONSEKWENTNA Kobieto.

– odkrywaj nowe i nie bój się zaglądać zarówno do marek premium jak i do ciucholandów. Zaufaj, że zdziwisz się nie raz.

– bądź kreatywna, baw się modą. Dodatki potrafią zmienić opatrzoną rzecz w nową kreację. Ale to zależy czy będziesz chciała zmienić swoje nawyki czyli zanim pobiegniesz i kupisz „nowe” najpierw sprawdzisz czy „stare” rzeczywiście nie działa.

– obserwuj trendy i naucz się z nich wybierać tylko to, co Tobie służy. To Ty jesteś w tej zabawie najważniejsza a nie nowy kolor sezony czy buty kaczuszki. Nie daj się nabrać na bełkot, że coś koniecznie musisz mieć, coś jest „must have” sezonu i jak nie masz to kaplica. Większość kaplic zachwyca swoją wyjątkowością a w „must have” paraduje cała ulica.
Trendy warto znać ale nie należy ich na siłę wprowadzać do szafy.

Na koniec najważniejsze:

Bądź dla siebie miła czyli nie szukaj dziury w całym i nie punktuj się jak potłuczona za wzrost, wagę, wiek, kolor oczu. Potraktuj to co masz jak najlepszy kapitał, doceń co masz a potem oczaruj świat.

I tak oto starą, dobrą Zaborowską pojechałam. I będę Ci to tak co jakiś czas przypominać, aż do znudzenia bo głęboko wierzę, że warto.

Copyright 2019 Dominika Zaborowska