Miesięczne archiwum: sierpień 2015

Męski świat – gdzie nosić „dobytek”

Podczas kreowania wizerunku najwięcej czasu zajmuje mi przekonanie mężczyzny, że noszenie portfela, telefonu, kluczy czy drobnych monet w kieszeniach spodni jest co najmniej mało eleganckie. Wtedy ZAWSZE pada pytanie „więc gdzie mam nosić”. Hmmm….Może w stylowej, męskiej torbie? W tym momencie, co 3 z Panów patrzy na mnie wzrokiem, jakbym mu właśnie zaproponowała wyjście na miasto w marynarce i pończochach zamiast spodni.

Nie wiem skąd to przekonanie u naszych rodaków, że torby noszą wyłącznie kobiety.

Wszak pierwsi po torebki sięgnęli mężczyźni. My, przez długie lata nosiłyśmy swój dobytek w stanikach lub fałdach sukni. To, co natomiast dziwi mnie ogromnie, to fakt, że popularne męskie saszetki niektórym panom zupełnie nie przeszkadzają i z gracją cinkciarza z wczesnych lat 80, paradują z nimi gdzie się da.

Panom którzy mają jeszcze opory przed noszeniem męskiej torby chciałabym przypomnieć, że nawet Indiana Jones nosił ją a kochały się w nim wszystkie kobiety, które znam.I kto wie, może właśnie dla tego, że nie miał powpychanych kieszeni i nie brzęczał kluczami czy monetami podczas chodzenia. Życząc słonecznego dnia pozostawiam Panom ten trudny temat do przemyślenia:)

Copyright 2015 Dominika Zaborowska