Miesięczne archiwum: maj 2018

Czym jest STYL?

Styl to dla mnie nic innego jak połączenie codziennego ubioru z osobowością i stylem życia.

Najszybsza droga do wystartowania w poszukiwaniach własnego stylu to zbudowanie bazy opartej na klasyce a potem doprawianie jej tym, co Ci w duszy gra. Pytanie tylko, jaka jest Twoja dusza…

  • Naturalna, Kobieca, Bon Chic, City, Glamour, Artystyczna?
  • Który z powyższych stylów jest Twoim wiodącym a który wspierającym?
  • Czego nie powinno zabraknąć w Twojej garderobie czyli jakie są Twoje klasyki?
  • Co Cię gubi – bo każdy styl ma swoje mroczne odbicie od Pani Kosmitki zaczynając, poprzez Panią Starszą, Dzidzię Piernik oraz Panią NieZależyMi na Wampie w Tesco kończąc. Jakie są Twoje słabości, które podstępnie rujnują Twój wizerunek?

Mieć styl oznacza również posiadanie zdolności łączenia przeszłości z teraźniejszością i przyszłością.

  • Przeszłość to klasyki w Twojej garderobie. To ubrania, które z uwagi na swój ponadczasowy fason i kolor zawsze będą wyglądały dobrze.
  • Teraźniejszość to moda i trendy. Umiejętne połączenie teraźniejszości z przeszłością pozwala bawić się modą i korzystać z niej w sposób swobodny bez parcia na bycie w trendach z zachowaniem tożsamości.
  • Przyszłość to awangardowe podejście do mody, wychodzie poza utarty schemat. Jeśli jesteś na etapie odkrywania tego co Ci w duszy gra Przyszłość manifestuj dodatkami i drobnymi elementami, które będą jak wisienka na Twoim pięknym torcie.

Czy stylu można się nauczyć?

Oczywiście i to na poziomie Masters. Dlaczego tak twierdzę? Gdyż nikt nie rodzi się stylowym. Osobisty styl nie towarzyszy nam od chwili urodzenia ale kształtuje od najmłodszych lat pod wpływem otoczenia. Potwierdzeniem tej teorii są osoby publiczne, które w 90% na początku swojej kariery wyglądały po prostu źle ale odpowiednio pokierowane budzą dziś powszechny zachwyt. Tylko nie myśl teraz proszę o pieniądzach jakie za tym stoją czy operacjach plastycznych jakim się poddały. Obie wiemy, że gruby portfel to za mało aby być stylową a epatowanie metkami pozostawmy niewolnikom trendów oraz ludziom bez wyobraźni i kreatywnego podejścia do mody. Oczywiście ładniejszy nos = ładniejsza buzia. Jednak jak z tej buzi płyną farmazony to nawet Prada nie pomoże. Bo styl to nie tylko ubranie, makijaż czy dodatki – to również Twoja osobowość, styl życia i obycia.

 

Copyright 2018 Dominika Zaborowska