Miesięczne archiwum: grudzień 2023

Co założyć na…

Co zakładasz na spotkanie rodzinne na którym jesteś gościem i jak sobie radzisz kiedy wiesz, że zostaniesz pozbawiona butów?

„Problem” zdejmowania butów w gościach jest tradycją wyniesioną z domu rodzinnego, podejścia gospodarzy do czystości w domu, posiadaniem małych dzieci, i tak można wymieniać bez końca. Rozumiem i szanuję wszelkie przesłanki jakim kierują się Gospodarze i jak jest mus to grzecznie ściągam buty i śmigam na bosaka. Kiedy mam na sobie dżinsy bo dane spotkanie to zwykłe spotkanie bez fanfar to nawet tego „wyskakiwania z butów” nie zauważam.

Ale jeśli jestem zaproszona na huczne urodziny, uroczysty obiad czy kolację i wszyscy są wystrojeni z tej okazji, to nie ukrywam, że czar pryska. Bo: większość moich stylówek butami stoi i to jest raz, a dwa – wyjściowa „mała czarna” bez obuwia to jak szampan pity z plastikowego kubeczka.

A Ty jak sobie z tym radzisz?- nie masz z tym najmniejszego problemu- ubierasz się tak aby, w nawet skarpetkach wyglądać ok- zabierasz swoje obuwie na zmianę – prosisz Gospodarzy o możliwość wytarcia butów i pytasz czy możesz jednak w nich pozostać- korzystasz z propozycji Gospodarzy i zakładasz proponowane przez nich obuwie zastępcze- unikasz imprez w domach w których musisz ściągać buty.

A może masz inny patent? Powiesz jaki?