Miesięczne archiwum: czerwiec 2019

Wakacyjna wyprzedaż złych nawyków

Mnogość wyborów i owczy pęd to dżuma naszych czasów. Zewsząd atakują, chcąc Ci coś sprzedać. To coś jest oczywiście zawsze lepsze od tego co już masz a Ty na bank tego potrzebujesz. Tylko czy to „wojna” w której chcesz wziąć udział?

Czas na refleksję
Pomyśl czego pragniesz? Kolejnej kiecki w szafie za 30 zeta czy stylowej garderoby w której niewiele wisi a Ty i tak wyglądasz świetnie bez względu na porę dnia czy nocy.
Utarte ścieżki nie wymagają wysiłku ale też prowadzą wyłącznie do znanych miejsc. Nowe drogi często trzeba wytoczyć a to wymaga nie tylko wysiłku niestety. Są tez pułapki bo ciężka praca plus talent plus zaangażowanie plus fart plus wsparcie bliski i życzliwych osób to za mało jeśli zabraknie Twojego NASTAWIENIA do sprawy. Od tego „jak bardzo chcesz zmian” wszystko się zaczyna.
Dlatego określ czy chciałabyś zmienić swoje podejście do mody/trendów/ubrań i zaplanować sensowną garderobę w skali 1-10 gdzie:
1 to „na grzyba mi to” a 10 to „muszę bo się uduszę”.

Masz?

to teraz zobacz wynik….

Jeśli powiedziałaś 5-6, zostań tam gdzie jesteś bo to jeszcze nie jest Twój czas. Od 7 do 10 człowiek NAPRAWDĘ chce i jest gotowy do działania.

Czas na plan
Aby dobrze zacząć trzeba się na początek zatrzymać i przemyśleć strategię. Ewolucja, rewolucja, strategia małych kroków – co u Ciebie działa? Pomyśl proszę o tym, bo pewnie nie raz dokonywałaś w życiu zmian i sama wiesz kiedy szło „jak z płatka” a kiedy „jak po gruzie”.
To jak jest z Tobą? Ewolucja, rewolucja?

Złe nawyki czasem są jak ubrania i łatwo je zmienić a czasem jak bluszcz który nie chce się odczepić.
Jakie są Twoje? Co Cię gubi najbardziej? Jak możesz je zmienić? Ile czasu potrzebujesz? Kto/co może Ci pomóc?

Czas na wizję
Jak ma wyglądać Twoja szafa po zmianach?
Tak wiem, że ma być INACZEJ ale to „inaczej” to znaczy jak? Wyobraź sobie, że otwierasz szafę i…….
teraz opisz to co widzisz.

Kolory……………..
Fasony……………
Styl………………..

Pamiętaj proszę, że pospiech może koncertowo spieprzyć Twoją pracę więc nie spiesz się. Przeżyłaś 20,30,40 czy 80 lat w modowym chaosie, przeżyjesz w nim i ten ostatni miesiąc 🙂
A potem już nic Twojego nowego porządku rzeczy nie naruszy. No chyba że zapragniesz kolejnych zmian.

Zatrzymaj się, przemyśl strategię, zaplanuj szczegóły a na koniec działaj. Nie daj w kolejnym sezonie zrobić ze swojej szafy śmietnika.

Copyright 2019 Dominika Zaborowska