Miesięczne archiwum: sierpień 2023

Jak nosić falbany…

Lato 2022 jest bardzo kobiece bo projektanci falbany przyczepili praktycznie do wszystkiego. Nawet dżinsom się dostało. W przypadku falban warto jednak pamiętać, że „mniej znaczy lepiej”. Szczególnie dotyczy to osobników dorosłych.
Co zatem warto wiedzieć o falbanach?
🙃Im większe falbany tym smuklejszej talii, bioder i ramion potrzebują aby dodawać urody a nie kilogramów. Oczywiście wszystko zależy od tkaniny z jakiej są uszyte bo inaczej będzie zachowywała się falbana z lnu lub tafty inaczej z szyfonu lub jedwabiu.
😘Falbana o szerokości 3 cm nie narobi takiej krzywdy biodrom jak falbana 30 cm. Ale to przecież wiesz. To gdzie je umieścisz zależy wyłącznie od Ciebie i tu tylko pamiętaj, że falbana dodaje a nie odejmuje.
😎Dopasuj wielkość falban do swojej sylwetki, okazji oraz „towarzystwa” czyli dołu lub góry, najlepiej minimalistycznej. Dla przykładu hiszpańskie falbany lubią wąskie towarzystwo. Oczywiście to nie jest regułą, której nie możesz złamać jeśli jesteś bardzo smukła i wysoka.
😭Praca, o ile Ci na niej zależy i poważnie myślisz o awansie, to nie jest miejsce na falbanki. Bo falbanki = romantyzm. A romantyczne biuro, bank, lekarz, nauczyciel, księgowa lub nie daj Bóg urząd skarbowy = kłopoty. Do pracy zatem aby wyglądać profesjonalnie z falban pozostaje Ci jedynie bluzka lub spódnica z baskinką. Jakby nie patrzeć jest to FALBANA więc nie kręć nosem.
🤓Jeśli wybrałaś falbany to zrezygnuj z torebki z kokardką, ażurowych rajstop i tary na włosach bo Cię do przedszkola odprowadzą i będziesz miała przymusowe leżakowanie.
No to jak je nosić Zaborowska aby było ok?
Nonszalancko przede wszystkim!
• na luzie czyli z trampkami i dżinsami
• rockandrollowo czyli ze skórzaną ramoneską i glanami lub workerami
• po wiktoriańsku – na wieczór, koniecznie w czerni i z prześwitami
• w stylu pin up girl – lata 50 się kłaniają.
• w stylu boho – lekko (tkanina się kłania) kwieciście i kolorowo
• w stylu lat 20 – prosta sukienka/spódnica z falbaną na wysokości kolan lub (w wersji wieczorowej) kostek.
Powodzenia!