Miesięczne archiwum: maj 2024

Ikony stylu – Carrie Bradshaw

Styl Carrie Bradshaw kocham miłością nieskończoną i biorę z Jej szafy wszystko. Do dziś pamiętam, jak analizowałam każdą stylówkę Carrie z pierwszej części „Seksu w wielkim mieście” a potem jak szalona szukałam więcej prac Patrici Field – kostiumolożki filmu.

Stylizacje z drugiej części „I tak po prostu” zachwyciły mnie jeszcze bardziej. Ich autorką jest Molly Roger.

Pięć lekcji stylu od Carrie:

1. Buty to najważniejszy element kobiecej szafy. Od nich zawsze zaczynaj swoje stylówki, kupuj najlepszą jakość na jaką Cię stać, baw się ich stylem,

2. Dodatki czyli paski, rękawiczki, biżuteria, torebki też mają ogromne znaczenie a nakrycia głowy to już podstawa podstaw. Pamiętasz koronkowe rękawiczki Carrie? A kapelutki z piórami? A fascynatory? A podkolanówki do szpilek? Mniam!

3. Miksuj wszystko z wszystkim – elegancję z casualem, luksus z sieciówką lub wręcz ciucholandem, futro z „piżamą”. Efekty mogą Cię zachwycić

4. Baw się modą bo moda to zabawa a nie walka na śmierć i życie. Kiedy założysz fascynator czy kapelusz jak nie teraz? Zastanawiasz się co ludzie powiedzą? Nie zastanawiaj się tylko sprawdź.

5. Podobaj się sobie w każdej chwili swojego życia a nie tylko na specjalne okazje. Znajdź czas dla siebie i noś się zawsze pięknie. A Ty coś bierzesz od Carrie?